KomuKonceptowe Podsumowanie Kampanii Świątecznych 2020

Tegoroczne święta z pewnością będą inne od tych, które znamy. Tak jak cały miniony rok. Chcąc jednak poczuć magię świąt i powiew normalności w tych nietypowych czasach, postanowiliśmy wspólnie, całym zespołem wybrać świąteczne reklamy, które najbardziej nas rozśmieszyły, wzruszyły lub poruszyły. W ten sposób powstało KomuKonceptowe Podsumowanie Kampanii Świątecznych 2020.


Ostatnie przygotowania do świąt trwają. W agencji już harmonogramy postów zatwierdzone, ostatnie grafiki poprawione, kartki świąteczne i prezenty wysłane. W tym roku nie spotkaliśmy się na firmowej wigilii, jednak nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie porozmawiali na temat świątecznych reklam, które w 2020 roku spodobały się nam najbardziej. W ten sposób powstało KomuKonceptowe Podsumowanie Kampanii Świątecznych 2020. Sprawdźcie sami, co nas w tym roku urzekło, rozbawiło lub wzruszyło.

The Show Must Go On – Amazon

W tym roku Amazon opowiada nam wzruszającą, a jednocześnie inspirującą historię o spełnianiu marzeń, przeciwnościach losu i nie poddawaniu się. To opowieść o młodej baletnicy, której wymarzony występ zostaje odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Sprawdźcie sami, co dzieje się dalej.  

The Greatest Gift – Xfinity

Marka Xfinity postanowiła opowiedzieć o tegorocznym problemie św. Mikołaja. Co dać ludziom po trudnym roku jakim był 2020? Zaczyna się od calla z Elfami i wielkiej narady. Jaki będzie genialny pomysł? Obejrzyjcie i przekonajcie się sami. 

Ile jedzenia marnujemy w sezonie świątecznym? Czas na zmianę – Ikea

Ikea stawia tym razem pytanie, o to ile jedzenia marnujemy w czasie świąt? No właśnie, ile? Przekonuje się o tym mały chłopiec bawiący się na śniegu. Nagle z nieba zaczynają spadać rzeczy znane nam z lodówki lub kuchni – mandarynki, sery, wędliny czy słodycze. Przerażony ucieka. Czy wiecie co znajduje w trakcie ucieczki? Dowiecie się z 60-sekundowego spotu :)

 

This Christmas, give something only you can give – Coca Cola

Coca-Cola opowiada z kolei w tym roku historię ojca i córki. Przed wyruszeniem do pracy na platformie wiertniczej dziewczynka daje swojemu tacie list, którego adresatem jest Święty Mikołaj. Po chwili widzimy, że podczas przerwy w pracy mężczyzna przypomina sobie, że nie wysłał listu. Wie, że nie zdąży on już dojść na czas pocztą. Dlatego postanawia wyruszyć w podróż na Biegun. Czy mu się uda spełnić marzenie swojego dziecka? Nie będziemy zdradzać zakończenia, sprawdźcie sami!

 

Świąteczna podróż z Geraltem – Netflix

Jak dowiadujemy się z tegorocznej kampanii świątecznej Netflixa najbardziej znany wiedźmin, czyli Geralt z Rivii, nie przepada za świętami. Zamiast klasycznie spędzonego Bożego Narodzenia woli… walkę z wrogami! Zaskoczeni? ;)

Co ciekawsze do montażu spotu wykorzystano oraz zmodyfikowano sceny z serialu. Sprawdźcie, czy ta propozycja rozbawi Was, podobnie jak nas. My uznaliśmy, że ta historia jest fantastyczna!

 

Czas By Być Razem – Disney

I na koniec opowieść stworzona przez Disneya. Nam ciężko jest ukryć wzruszenie, gdy oglądamy ten spot. W 3-minutowej animacji widzimy historię babci i wnuczki na przestrzeni lat. Magicznym artefaktem jest oczywiście maskotka Myszki Miki. Jak układa się relacja dwóch kobiet – obejrzyjcie. Potem przypomnijcie sobie o wszystkich, którzy są Wam bliscy i zwłaszcza w te święta, po tym trudnym roku, dajcie im znać, że czas, by być razem!

 

 

To tyle, jeśli chodzi o KomuKonceptowe Podsumowanie Kampanii Świątecznych 2020. Mamy nadzieję, że znajdziecie czas na obejrzenie spotów, które wyróżniliśmy w tym roku. To nie tylko spoty reklamowe, ale przede wszystkim dobre i ciekawe opowieści. Godne opowiedzenia. Korzystając również z okazji cała nasza KomuKonceptowa drużyna chciałaby życzyć Wam Wesołych Świąt :)

 
 

Chcecie więcej? Przeczytajcie nasze inne artykuły: