Fantastyczne zdjęcia i jak je znaleźć – najlepsze banki stockowe

Napisałeś świetny artykuł? Wymyśliłaś doskonałe hasło reklamowe czy zbudowaliście nową stronę dla swojej firmy? Teraz czas na znalezienie zdjęć, które najlepiej oddadzą to, co chcieliście przekazać.

Zdjęcia odgrywają znaczną, a czasem największą rolę jeśli chodzi o wzbudzenie uwagi i zainteresowania odbiorców. Nie martw się, jeżeli nie znasz się na fotografii, bo z pomocą przyjdą Ci stockowe banki zdjęć.

Poniżej znajdziesz sześć najlepszych banków zdjęć. Trzy z nich zawierają płatne zdjęcia, które jednocześnie wiążą się z wysoką jakością i wyłącznością. Kolejne trzy są darmowe. Znajdziesz na nich zdjęcia wielokrotnego użytku i mniejszy wybór, jednak być może właśnie one będą odpowiadać Twoim potrzebom. 

Najlepsze płatne banki zdjęć


Adobe Stock

https://stock.adobe.com/


Firmy Adobe, twórców programów takich jak Photoshop oraz InDesign nie trzeba przedstawiać. Na ich stronie znajdziesz ponad 50 milionów zdjęć, video, ilustracji, grafik wektorowych, grafik 3D i wiele innych.Usługa Adobe Stock jest też częścią ich Creative Cloud, usługi subskrypcyjnej dającej comiesięczny dostęp do wielu możliwości oferowanych przez firmę, w tym także do jej najbardziej znanych programów. Jeśli jesteś zainteresowana/y korzystaniem z usług Adobe w szerszym zakresie, ich bank zdjęć może okazać się najlepszym wyborem.

 Getty Images & iStock by Getty Images

https://www.gettyimages.com/ 

https://www.istockphoto.com/Getty Images służy do znajdywania zdjęć już od roku 1995, co czyni ich jednym z najstarszych i jednocześnie najbardziej bogatych banków zdjęć na świecie. Ich młodszy brat, iStock, oferuje często tańsze, jednak bez ekskluzywności (w większości przypadków zdjęcia na Getty Images kupujemy na wyłączność). Obie strony zapewniają jednak bardzo wysoką jakość prac.

 

 

Shutterstock

https://www.shutterstock.comShutterstock znany jest, jako świetne źródło zdjęć o bardzo wysokiej jakości, które znakomicie nadają się do wykorzystania na druk wielkoformatowy. Ponadto mają olbrzymią bazę zdjęć, w której znajdziesz ponad 260 milionów zdjęć, co sprawia, że shutterstock jest jednym z najbardziej popularnych zbiorów na świecie.

Shutterstock

Najlepsze darmowe banki zdjęć:


Unsplash

https://unsplash.com/Unsplash to jedno z najbardziej znanych źródeł, oferujących ponad 550 tysięcy darmowych prac do wykorzystania zarówno w celach osobistych jak i komercyjnych. Licencja na zdjęcia z Unsplash nie ma ograniczeń ani wymagań, choć wspomnienie autora zdjęcia jest mile widziane.

 

 

Pexels

https://www.pexels.com/Podobnie, jak w wypadku Unsplash, Pexels oferuje zdjęcia nie objęte ograniczeniami użytku. Na korzyść tych drugich przemawia bardzo dobry system wyszukiwania, pozwalający przykładowo na szukanie zdjęć po dominujących na nich kolorach.

 

 

PixaBay

https://pixabay.com/


PixaBay to jeden z największych agregatów zdjęć w segmencie darmowym. Oferują oni ponad 1,5 miliona plików, dostępnych do użytku komercyjnego i osobistego. Serwis opiera się na ocenach użytkowników i nie zawsze oferuje prace najwyższej jakości – jednak wśród tak dużej bazy, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Podsumowanie


Mamy nadzieje, że ta lista okaże się pomocna w znalezieniu idealnej fotografii, która uatrakcyjni twoją komunikację. Oczywiście banków zdjęć jest znacznie więcej niż powyższe sześć i na każdym można znaleźć perełkę. Tutaj pokazuję te najlepsze, oferujące największy wybór oraz najwyższą jakość :)

 

Przeczytaj również: