Zmiana nazwy fanpage’a na Facebooku – ogarnij to raz a dobrze.

Co mówi użytkownikom nazwa Twojego fanpage’a na Facebooku? Czy od razu komunikuje mu to, co znajdzie w postach? Jeśli nie, warto zastanowić się na całkowitą zmianą nazwy lub jej doszlifowaniem. Poniżej pokazujemy, krok po kroku, jak zmienić nazwę fanpage’a na Facebooku.

W jakich sytuacjach może być potrzebna zmiana nazwy fanpage’a?

  • kiedy zmieniamy nazwę firmy,
  • kiedy chcemy rozbudować nazwę,
  • lub kiedy łączymy dwa osobne fanpage’e.

Jak zmienić nazwę fanpage’a – poradnik krok po kroku

Na głównej stronie fanpage’a kliknij w menu „Informacje”: 

Jak zmienić nazwę fanpage'a - krok 1

Następnie w sekcji „Nazwa” kliknij „Edytuj”:

Jak zmienić nazwę fanpage'a - krok 2

Pokaże Ci się okno edycji nazwy:

Jak zmienić nazwę fanpage'a - krok 3

Zwróć uwagę na podpowiedzi Facebooka zaznaczone na kolor zielony i czerwony. Zmień nazwę w zaznaczonym polu i kliknij „Kontynuuj”.

Teraz Facebook pokaże komunikat, że zatwierdzenie zmiany może potrwać kilka lub kilkanaście dni. Jeśli zmiana jest niewielka, lub jeśli dodajesz jedno, dwa słowa do istniejącej nazwy, to Facebook powinien od razu ją zatwierdzić.

Stopniowa zmiana nazwy fanpage’a

Jeśli zmieniasz ją całkowicie, to lepiej robić to stopniowo. Postępuj tak samo, jeśli łączysz fanpage. Podam Ci przykład realnej zmiany, jaką przeprowadziłam dla pewnego Stowarzyszenia.

Istniały dwa fanpage: jedno o nazwie „Osiedlove” a drugie „Jestem Miastem”.  Obydwa miały taką samą tematykę, tylko „Osiedlove” to była inicjatywa oddolna, niesformalizowana, natomiast „Jestem Miastem” powstało z „Osiedlovego”, gdzie grupa osób postanowiła stworzyć formalne stowarzyszenie. Po pewnym czasie działania „Jestem Miastem” chciało połączyć oba fanpage, żeby nie stracić części fanów.

Jak całkowicie zmienić nazwę fanpage’a

Facebook zezwala na połączenie dwóch fanpage’y wtedy, kiedy nie różnią się nazwą. Musieliśmy więc najpierw zmienić nazwę „Osiedlovego”. Robiliśmy to stopniowo:

  • najpierw złożyliśmy wniosek do Facebooka o zmianę nazwy na „Osiedlove – Jestem Miastem”. Po zatwierdzeniu, odczekaliśmy około 15 dni,
  • i ponownie zmieniliśmy nazwę. Tym razem na „Jestem Miastem”.

I dopiero teraz mogliśmy przystąpić do łączenia fanpage’y.

Pamiętaj o tym, kiedy będziesz całkowicie zmieniać nazwę. Uzbrój się w cierpliwość i dokładnie przeczytaj wytyczne Facebooka (trzeci zrzut ekranu).

Powodzenia!

Chcesz więcej? Przeczytaj nasze inne artykuły: