Dowiedz się jak pozyskiwać fanów na Facebooku za darmo. W 3 minuty!

Liczba polubień fanpage’a zmiata niektórym sen z powiek. „Dlaczego jest ich tak mało?” „A dlaczego przybywa ich tak wolno?” „A te reklamy takie drogie.” No cóż. Jeśli wejrzysz głębiej, przypatrzysz się, przyczaisz, to znajdziesz dodatkowy, darmowy sposób, dzięki któremu zwiększysz liczbę swoich fanów na Facebooku.

 

 

Sposoby zwiększania liczby fanów na Facebooku

 

Facebook ma kilka opcji, dzięki którym możesz liczyć na pozyskanie większej liczby fanów. Za darmo i odpłatnie. Dla uporządkowania, przypomnijmy sobie wszystkie:

  • reklamy na Facebooku – wiadoma sprawa, nie będę się tutaj rozwodzić nad tym, jakie cele i jakie grupy do tego wybrać, bo to temat na osobny wpis.
  • ręczne zapraszanie swoich znajomych do polubienia fanpage’a. Ale nie polecamy tego rozwiązania. Jeśli twoi znajomi nie są dla ciebie targetem, to po co ich zapraszać do polubienia? Tym sposobem popsujesz sobie statystyki fanów i, w przyszłości, chcąc puścić reklamę na grupę podobnych odbiorców do swoich fanów dotrzesz… no właśnie, do kogo? Jeśli już bardzo chcesz ich zaprosić, to wyselekcjonuj tylko tych, którzy spełniają wymogi twojego targetu.
  • udzielanie się na Facebooku (grupy, inne fanpage), jako ekspert – taka działalność również może przynieść Ci nowych fanów.
  • jeśli prowadzisz firmę, która ma siedzibę, umieść w jej obrębie informacje o swoich profilach społecznościowych.
  • tak samo, jeśli masz stronę www, pamiętaj o osadzeniu widgetów w strategicznych miejscach na stronie.
  • i ostatni sposób, który dzisiaj omówię szerzej: zapraszaj do polubienia strony osoby, które zareagowały na twoje posty organiczne lub reklamowe (dark posty).

 

Zapraszanie do polubienia fanpage’a osób, które zareagowały na twój content

 

Jeśli twój fanpage ma mniej niż 100 000 polubień, to ta opcja będzie dla Ciebie aktywna.

 

Wystarczy, że przejdziesz w jakikolwiek post, który uzyskał reakcje:

 

 

Klikniesz w reakcje. Otworzy Ci się okienko pop-up, w którym zobaczysz listę osób, które zareagowały, a obok nich status powiązania z twoją stroną. Osoby, które już są twoimi fanami będą miały status „Polubione”, a te, które jeszcze nie kliknęły magicznego przycisku, będą miały aktywny przycisk „Zaproś”.

 

 

W momencie, kiedy klikniesz „Zaproś”, do tej osoby przyjdzie powiadomienie „xyz (tu nazwa fanpage’a) zaprasza cię do polubienia strony xyz”.

 

Podsumowanie

I voila! To wszystko!

Więc teraz do pracy, rodacy. Prześledź wszystkie dotychczas opublikowane posty i zapraszaj. Prześledź wszystkie posty reklamowe i zapraszaj.

 

A jeśli nadal czujesz niedosyt wiedzy, to polecam nasze inne artykuły: